Historia iMaca. Sprawdźmy, do czego dąży Apple
Pierwszy model iMaca trafił na rynek w 1998 roku i błyskawicznie odniósł sukces rynkowy. Stacjonarny komputer All-in-One bił rekordy liczby sprzedanych egzemplarzy, a co za tym idzie uratował producenta przed bankructwem. Od ponad 30 lat marka systematycznie wprowadza odświeżone linie iMaców, które nie wychodzą z mody i spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.
Najważniejsze momenty w historii iMaca
Pierwszym modelem z serii komputerów All-in-One był iMac G3, który zdobył popularność za sprawą oryginalnego wzornictwa i kompaktowej budowy. W latach 90. XX wieku większość pecetów miała czarny lub szary kolor, a Apple postanowił stworzyć urządzenie z półprzezroczystą niebieską obudową, w której mieściły się wszystkie podzespoły. Komputer zajmował niewiele miejsca na biurkach i uwalniał użytkowników od zbędnej plątaniny kabli. Od premiery pierwszego iMaca minęło prawie 40 lat, lecz produkt jest stale jednym z najbardziej pożądanych urządzeń na rynku. Oczywiście producent wprowadził w nim liczne zmiany wizualne i techniczne, do których należy:
- zamiana procesorów PowerPC na procesory Intel;
- zmiana kolorów i znaczne zmniejszenie grubości obudowy;
- wprowadzenie do komputera Apple iMac 21,5 matrycy Retina z możliwością wyświetlania miliarda barw;
- wzrost parametrów, takich jak taktowanie i liczba rdzeni procesora, ilość pamięci RAM, pojemność dysku;
- wykorzystanie innowacyjnego chipa M1 w produkcji iMaca 24.
Każdy wariant iMaca dostępna jest w kilku różnych wersjach konfiguracji, od której zależy cena sprzętu.
Kiedy Apple wypuści nowego iMaca?
W środowisku branżowym krążą pogłoski o tym, że Apple planuje wprowadzić na rynek nowy model iMaca Pro już w 2022 roku. Komputer ma być wyposażony w innowacyjne chipy M1 Pro i M1 Max oraz 27-calowy wyświetlacz mini-LED z technologią ProMotion. Podobno podstawową specyfikację techniczną urządzenia stanowić będzie pamięć RAM 16 GB oraz pamięć masowa o pojemności 512 GB. Cena wywoławcza sprzętu ma oscylować wokół 2000 dolarów, zatem dla użytkowników ze skromniejszym budżetem pozostaje zakup poprzednich wersji iMaca, których parametry są równie imponujące. Najnowsze i starsze modele iMaca są dostępne w sklepie z urządzeniami Apple UltraUpgrade. Firma oferuje używany i powystawowy sprzęt w przystępnych cenach. Komputery nie mają widocznych śladów użytkowania, są w pełni sprawne i wydajne oraz objęte gwarancją. Na stronie sklepu znajdują się także notebooki i akcesoria marki Apple.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana